Wellington Sunday Football League

Showing Season/Term: WSFL Cups 2020

You are looking Wellington Sunday Football League / Term WSFL Cups 2020. If you want to register to this competition please click here to do it.

Weather Today
Weather today | Wellington

WSFL Cup
Team played won drawn lost gd points form
1 Lazy 11 0 0 0 0 0 0
2 Lokomotiv Bee 0 0 0 0 0 0
3 Valley FC Tru 0 0 0 0 0 0
4 Sunday Blazer 0 0 0 0 0 0
5 Tuskan Raider 0 0 0 0 0 0
6 North Welling 0 0 0 0 0 0
7 Sudakas 0 0 0 0 0 0
Latest Results
Next Round
View details

WSFL Plate
Team played won drawn lost gd points form
1 Marauders FC 0 0 0 0 0 0
2 Edward Street 0 0 0 0 0 0
3 BLACKBULLS FC 0 0 0 0 0 0
4 Valley FC Dre 0 0 0 0 0 0
5 Unicorns 0 0 0 0 0 0
6 Frothers 0 0 0 0 0 0
7 Ball Tamperer 0 0 0 0 0 0
8 Super Paddys 0 0 0 0 0 0
9 Habibis 0 0 0 0 0 0
10 Valley FC Soc 0 0 0 0 0 0
Latest Results
Next Round
View details

WSFL Bowl
Team played won drawn lost gd points form
1 Blood Red 0 0 0 0 0 0
2 Los Blazeros 0 0 0 0 0 0
3 MANDEM UNITED 0 0 0 0 0 0
4 chone mikes f 0 0 0 0 0 0
5 The Salmon 0 0 0 0 0 0
6 CEOs of Footb 0 0 0 0 0 0
7 Super Rodders 0 0 0 0 0 0
8 Porirua Club 0 0 0 0 0 0
9 Cardigans 0 0 0 0 0 0
10 The Vultures 0 0 0 0 0 0
11 SVH 0 0 0 0 0 0
12 Intergalactic 0 0 0 0 0 0
13 Fireraiders F 0 0 0 0 0 0
14 Chipolo AS 0 0 0 0 0 0
15 Westwood Unit 0 0 0 0 0 0
16 Pelicans 0 0 0 0 0 0
17 Wellington Ch 0 0 0 0 0 0
Latest Results
Next Round
View details

Cup - Cup 2020 (id:274)


  •  
  • ef1 Lokomotiv Beer Quarter FC 5
  •  
  • ef1 Habibis 0
  •  
  • ef2 North Wellington 4
  •  
  • ef2 Valley FC Dream 2
  •  
  • ef3 Tuskan Raiders 3
  •  
  • ef3 Unicorns 2
  •  
  • ef4 Sudakas 2
  •  
  • ef4 Marauders FC 1
  •  
  • ef5 Valley FC Trust 5
  •  
  • ef5 Edward Street Athletic 1
  •  
  • ef6 BLACKBULLS FC 0
  •  
  • ef6 Super Paddys Fun Club 5
  •  
  • ef7 Lazy 11 2
  •  
  • ef7 Sunday Blazers 0
  •  
  • ef8 Frothers 1
  •  
  • ef8 Ball Tamperers 4
  •  
  •  
  • qf1 - Winner of match: ef1 (Cup: 274) Lokomotiv Beer Quarter FC
  •  
  • qf1 - Winner of match: ef2 (Cup: 274) North Wellington
  •  
  • qf2 - Winner of match: ef3 (Cup: 274) Tuskan Raiders
  •  
  • qf2 - Winner of match: ef4 (Cup: 274) Sudakas
  •  
  • qf3 - Winner of match: ef5 (Cup: 274) Valley FC Trust
  •  
  • qf3 - Winner of match: ef6 (Cup: 274) Super Paddys Fun Club
  •  
  • qf4 - Winner of match: ef7 (Cup: 274) Lazy 11
  •  
  • qf4 - Winner of match: ef8 (Cup: 274) Ball Tamperers
  •  
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf1 (Cup: 274) Waiting
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf2 (Cup: 274) Waiting
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf3 (Cup: 274) Waiting
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf4 (Cup: 274) Waiting
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 274) Waiting
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 274) Waiting
  •  

Matches for Cup: Cup 2020
Stage Best 16 1 - ef1 Lokomotiv Beer Quarter FC
5:0 Habibis
2020-09-20 13:00:00 - Field: Wellington College
Stage Best 16 2 - ef2 North Wellington
4:2 Valley FC Dream
2020-09-20 16:30:00 - Field: Wellington College
Stage Best 16 3 - ef3 Tuskan Raiders
3:2 Unicorns
2020-09-20 17:00:00 - Field: Wakefield 1
Stage Best 16 4 - ef4 Sudakas
2:1 Marauders FC
2020-09-20 12:00:00 - Field: Ascot Park
Stage Best 16 5 - ef5 Valley FC Trust
5:1 Edward Street Athletic
2020-09-20 14:45:00 - Field: Wellington College
Stage Best 16 6 - ef6 BLACKBULLS FC
0:5 Super Paddys Fun Club
2020-09-20 13:00:00 - Field: Fraser Park
Stage Best 16 7 - ef7 Lazy 11
2:0 Sunday Blazers
2020-09-20 13:00:00 - Field: Boyd Wilson
Stage Best 16 8 - ef8 Frothers
1:4 Ball Tamperers
2020-09-20 15:30:00 - Field: Ascot Park
Stage Quarterfinal 1 - qf1 Lokomotiv Beer Quarter FC
- Winner of match: ef1 (Cup: 274)
: North Wellington
- Winner of match: ef2 (Cup: 274)
-
Stage Quarterfinal 2 - qf2 Tuskan Raiders
- Winner of match: ef3 (Cup: 274)
: Sudakas
- Winner of match: ef4 (Cup: 274)
-
Stage Quarterfinal 3 - qf3 Valley FC Trust
- Winner of match: ef5 (Cup: 274)
: Super Paddys Fun Club
- Winner of match: ef6 (Cup: 274)
-
Stage Quarterfinal 4 - qf4 Lazy 11
- Winner of match: ef7 (Cup: 274)
: Ball Tamperers
- Winner of match: ef8 (Cup: 274)
-
Stage Semifinal 1 - sm1 Waiting
- Winner of match: qf1 (Cup: 274)
: Waiting
- Winner of match: qf2 (Cup: 274)
-
Stage Semifinal 2 - sm2 Waiting
- Winner of match: qf3 (Cup: 274)
: Waiting
- Winner of match: qf4 (Cup: 274)
-
Stage Final Stage - fn Waiting
- Winner of match: sm1 (Cup: 274)
: Waiting
- Winner of match: sm2 (Cup: 274)
-

Cup - Plate 2020 (id:275)


  •  
  • qf1 - Loser of match: ef1 (Cup: 274) Habibis
  •  
  • qf1 - Loser of match: ef2 (Cup: 274) Valley FC Dream
  •  
  • qf2 - Loser of match: ef3 (Cup: 274) Unicorns
  •  
  • qf2 - Loser of match: ef4 (Cup: 274) Marauders FC
  •  
  • qf3 - Loser of match: ef5 (Cup: 274) Edward Street Athletic
  •  
  • qf3 - Loser of match: ef6 (Cup: 274) BLACKBULLS FC
  •  
  • qf4 - Loser of match: ef7 (Cup: 274) Sunday Blazers
  •  
  • qf4 - Loser of match: ef8 (Cup: 274) Frothers
  •  
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf1 (Cup: 275) Waiting
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf2 (Cup: 275) Waiting
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf3 (Cup: 275) Waiting
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf4 (Cup: 275) Waiting
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 275) Waiting
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 275) Waiting
  •  

Matches for Cup: Plate 2020
Stage Quarterfinal 1 - qf1 Habibis
- Loser of match: ef1 (Cup: 274)
: Valley FC Dream
- Loser of match: ef2 (Cup: 274)
-
Stage Quarterfinal 2 - qf2 Unicorns
- Loser of match: ef3 (Cup: 274)
: Marauders FC
- Loser of match: ef4 (Cup: 274)
-
Stage Quarterfinal 3 - qf3 Edward Street Athletic
- Loser of match: ef5 (Cup: 274)
: BLACKBULLS FC
- Loser of match: ef6 (Cup: 274)
-
Stage Quarterfinal 4 - qf4 Sunday Blazers
- Loser of match: ef7 (Cup: 274)
: Frothers
- Loser of match: ef8 (Cup: 274)
-
Stage Semifinal 1 - sm1 Waiting
- Winner of match: qf1 (Cup: 275)
: Waiting
- Winner of match: qf2 (Cup: 275)
-
Stage Semifinal 2 - sm2 Waiting
- Winner of match: qf3 (Cup: 275)
: Waiting
- Winner of match: qf4 (Cup: 275)
-
Stage Final Stage - fn Waiting
- Winner of match: sm1 (Cup: 275)
: Waiting
- Winner of match: sm2 (Cup: 275)
-

Cup - Bowl 2020 (id:276)


  •  
  • ef1 Blood Red 4
  •  
  • ef1 Pelicans 2
  •  
  • ef2 Valley FC Soccer Friends 1
  •  
  • ef2 Fireraiders FC 9
  •  
  • ef3 SVH 5 3
  •  
  • ef3 MANDEM UNITED FC 4 3
  •  
  • ef4 Intergalactic 2
  •  
  • ef4 Porirua Club Battlers 4
  •  
  • ef5 Super Rodders Fun Club 3
  •  
  • ef5 The Vultures 4
  •  
  • ef6 Cardigans
  •  
  • ef6 Wellington Chinese United
  •  
  • ef7 chone mikes fc 2
  •  
  • ef7 Los Blazeros 0
  •  
  • ef8 Westwood United 1
  •  
  • ef8 CEOs of Football 2
  •  
  •  
  • qf1 - Winner of match: ef1 (Cup: 276) Blood Red
  •  
  • qf1 - Winner of match: ef2 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • qf2 - Winner of match: ef3 (Cup: 276) SVH
  •  
  • qf2 - Winner of match: ef4 (Cup: 276) Porirua Club Battlers
  •  
  • qf3 - Winner of match: ef5 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • qf3 - Winner of match: ef6 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • qf4 - Winner of match: ef7 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • qf4 - Winner of match: ef8 (Cup: 276) CEOs of Football
  •  
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf1 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf2 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf3 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf4 (Cup: 276) Waiting
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 276) Waiting
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 276) Waiting
  •  

Matches for Cup: Bowl 2020
Stage Best 16 1 - ef1 Blood Red
4:2 Pelicans
2020-09-20 17:00:00 - Field: St Pats
Stage Best 16 2 - ef2 Valley FC Soccer Friends
1:9 Fireraiders FC
2020-09-20 18:15:00 - Field: Wellington College
Stage Best 16 3 - ef3 SVH
3:3 MANDEM UNITED FC
(5:4) Penalties
2020-09-20 18:45:00 - Field: St Pats
Stage Best 16 4 - ef4 Intergalactic
2:4 Porirua Club Battlers
2020-09-20 13:45:00 - Field: Ascot Park
Stage Best 16 5 - ef5 Super Rodders Fun Club
3:4 The Vultures
2020-09-20 14:45:00 - Field: Fraser Park
Stage Best 16 6 - ef6 Cardigans
: Wellington Chinese United
2020-09-20 15:00:00 - Field: Te Whaea
Stage Best 16 7 - ef7 chone mikes fc
2:0 Los Blazeros
2020-09-20 16:45:00 - Field: Te Whaea
Stage Best 16 8 - ef8 Westwood United
1:2 CEOs of Football
2020-09-20 18:30:00 - Field: Te Whaea
Stage Quarterfinal 1 - qf1 Blood Red
- Winner of match: ef1 (Cup: 276)
: Waiting
- Winner of match: ef2 (Cup: 276)
-
Stage Quarterfinal 2 - qf2 SVH
- Winner of match: ef3 (Cup: 276)
: Porirua Club Battlers
- Winner of match: ef4 (Cup: 276)
-
Stage Quarterfinal 3 - qf3 Waiting
- Winner of match: ef5 (Cup: 276)
: Waiting
- Winner of match: ef6 (Cup: 276)
-
Stage Quarterfinal 4 - qf4 Waiting
- Winner of match: ef7 (Cup: 276)
: CEOs of Football
- Winner of match: ef8 (Cup: 276)
-
Stage Semifinal 1 - sm1 Waiting
- Winner of match: qf1 (Cup: 276)
: Waiting
- Winner of match: qf2 (Cup: 276)
-
Stage Semifinal 2 - sm2 Waiting
- Winner of match: qf3 (Cup: 276)
: Waiting
- Winner of match: qf4 (Cup: 276)
-
Stage Final Stage - fn Waiting
- Winner of match: sm1 (Cup: 276)
: Waiting
- Winner of match: sm2 (Cup: 276)
-