Lotto National Under 19 Tournament

Showing Season/Term: Napier 2019

You are looking Lotto National Under 19 Tournament / Term Napier 2019. If you want to register to this competition please click here to do it.

Weather Today
Weather today | Wellington

Group A Main
Team played won drawn lost gd points form
1 Manurewa 5 2 3 0 6 9 d w d w d
2 Fencibles 5 1 4 0 2 7 d w d d d
3 Ellerslie 5 1 3 1 -1 6 d l d d w
4 Island Bay Ut 5 1 2 2 -3 5 l l w d d
Latest Results
Fencibles 0:0 Bye
Bye 0:2 Ellerslie
Manurewa 0:0 Island Bay Utd
Next Round
View details

Group B Main
Team played won drawn lost gd points form
1 Miramar Range 5 3 2 0 5 11 w d w d w
2 Havelock Nort 5 2 3 0 3 9 w d d w d
3 Hamilton Wand 5 2 1 2 0 7 l l w d w
4 Western Sprin 5 2 1 2 -1 7 w w l l d
5 Lower Hutt Ci 5 1 2 2 -1 5 l d d w l
6 Forrest Hill 5 0 1 4 -6 1 l d l l l
Latest Results
Forrest Hill Milford 0:2 Miramar Rangers
Havelock North 1:1 Western Springs
Hamilton Wanderers 1:0 Lower Hutt City
Next Round
View details

Group C Main
Team played won drawn lost gd points form
1 Cashmere Tech 5 3 2 0 5 11 w w w d d
2 Bay Olympic 5 3 1 1 2 10 w l w d w
3 Petone 5 1 4 0 2 7 d w d d d
4 Glenfield Rov 5 1 3 1 2 6 l w d d d
5 Tawa 5 1 1 3 -3 4 l l l w d
6 East Coast Ba 5 0 1 4 -8 1 d l l l l
Latest Results
Petone 1:1 Cashmere Technical
Bay Olympic 2:0 East Coast Bays
Glenfield Rovers 2:2 Tawa
Next Round
View details

Group D Main
Team played won drawn lost gd points form
1 Birkenhead 5 5 0 0 14 15 w w w w w
2 Tauranga City 5 3 0 2 2 9 w l w l w
3 Melville Utd 5 2 1 2 -3 7 l w w d l
4 Three Kings 5 2 1 2 -3 7 l w l w d
5 Wellington Ol 5 0 3 2 -4 3 d l l d d
Latest Results
Bye 1:2 Tauranga City
Three Kings 1:1 Wellington Olympic
Birkenhead 4:0 Melville Utd
Next Round
View details

Women's Group 1
Team played won drawn lost gd points form
1 Porthill 3 2 0 1 6 6 w w l
Latest Results
Bye 4:0 Bye
Bye 2:0 Porthill
Next Round
View details

Women's Group 2
Team played won drawn lost gd points form
1 Ellerslie 3 2 0 1 6 6 w w l
2 Hamilton Wand 3 2 0 1 0 6 w l w
3 Petone 3 0 1 2 -8 1 l d l
Latest Results
Hamilton Wanderers 3:0 Petone
Ellerslie 0:3 Bye
Next Round
View details

Cup - Lotto National U19 Main Final (id:82)


  •  
  • qf1 - Pos: 1 Grade: Group A Main... Manurewa 2
  •  
  • qf1 - Pos: 2 Grade: Group C Main... Bay Olympic 3
  •  
  • qf2 - Pos: 1 Grade: Group B Main... Miramar Rangers 1
  •  
  • qf2 - Pos: 2 Grade: Group D Main... Tauranga City 2
  •  
  • qf3 - Pos: 1 Grade: Group C Main... Cashmere Technical 0
  •  
  • qf3 - Pos: 2 Grade: Group A Main... Fencibles 1
  •  
  • qf4 - Pos: 1 Grade: Group D Main... Birkenhead 4 1
  •  
  • qf4 - Pos: 2 Grade: Group B Main... Havelock North 3 1
  •  
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf1 (Cup: 82) Bay Olympic 1
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf2 (Cup: 82) Tauranga City 2
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf3 (Cup: 82) Fencibles 0
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf4 (Cup: 82) Birkenhead 1
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 82) Tauranga City 3
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 82) Birkenhead 1
  •  
  • Tauranga City

Matches for Cup: Lotto National U19 Main Final
Stage Quarterfinal 1 - qf1 Manurewa
- Pos: 1 Grade: Group A Main...
2:3 Bay Olympic
- Pos: 2 Grade: Group C Main...
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 1
Stage Quarterfinal 2 - qf2 Miramar Rangers
- Pos: 1 Grade: Group B Main...
1:2 Tauranga City
- Pos: 2 Grade: Group D Main...
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 2
Stage Quarterfinal 3 - qf3 Cashmere Technical
- Pos: 1 Grade: Group C Main...
0:1 Fencibles
- Pos: 2 Grade: Group A Main...
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 3
Stage Quarterfinal 4 - qf4 Birkenhead
- Pos: 1 Grade: Group D Main...
1:1 Havelock North
- Pos: 2 Grade: Group B Main...
(4:3) Penalties
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 4
Stage Semifinal 1 - sm1 Bay Olympic
- Winner of match: qf1 (Cup: 82)
1:2 Tauranga City
- Winner of match: qf2 (Cup: 82)
2019-10-28 09:00:00 - Field: Pitch 3
Stage Semifinal 2 - sm2 Fencibles
- Winner of match: qf3 (Cup: 82)
0:1 Birkenhead
- Winner of match: qf4 (Cup: 82)
2019-10-28 09:00:00 - Field: Pitch 4
Stage Final Stage - fn Tauranga City
- Winner of match: sm1 (Cup: 82)
3:1 Birkenhead
- Winner of match: sm2 (Cup: 82)
2019-10-28 12:30:00 - Field: Bluewater Stadium

Cup - Lotto National U19 Satellite Final (id:83)


  •  
  • qf1 - Pos: 1 Grade: Group E Satell... No Name 0
  •  
  • qf1 - Pos: 2 Grade: Group G Satell... No Name 3
  •  
  • qf2 - Pos: 1 Grade: Group F Satell... No Name 1
  •  
  • qf2 - Pos: 2 Grade: Group H Satell... No Name 3
  •  
  • qf3 - Pos: 1 Grade: Group G Satell... No Name 1
  •  
  • qf3 - Pos: 2 Grade: Group E Satell... No Name 0
  •  
  • qf4 - Pos: 1 Grade: Group H Satell... No Name 4 1
  •  
  • qf4 - Pos: 2 Grade: Group F Satell... No Name 3 1
  •  
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf1 (Cup: 83) No Name 2
  •  
  • sm1 - Winner of match: qf2 (Cup: 83) No Name 1
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf3 (Cup: 83) No Name 2
  •  
  • sm2 - Winner of match: qf4 (Cup: 83) No Name 1
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 83) No Name 0
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 83) No Name 4
  •  
  • No Name

Matches for Cup: Lotto National U19 Satellite Final
Stage Quarterfinal 1 - qf1 No Name
- Pos: 1 Grade: Group E Satell...
0:3 No Name
- Pos: 2 Grade: Group G Satell...
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 6
Stage Quarterfinal 2 - qf2 No Name
- Pos: 1 Grade: Group F Satell...
1:3 No Name
- Pos: 2 Grade: Group H Satell...
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 7
Stage Quarterfinal 3 - qf3 No Name
- Pos: 1 Grade: Group G Satell...
1:0 No Name
- Pos: 2 Grade: Group E Satell...
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 8
Stage Quarterfinal 4 - qf4 No Name
- Pos: 1 Grade: Group H Satell...
1:1 No Name
- Pos: 2 Grade: Group F Satell...
(4:3) Penalties
2019-10-27 17:00:00 - Field: Pitch 9
Stage Semifinal 1 - sm1 No Name
- Winner of match: qf1 (Cup: 83)
2:1 No Name
- Winner of match: qf2 (Cup: 83)
2019-10-28 08:00:00 - Field: Pitch 6
Stage Semifinal 2 - sm2 No Name
- Winner of match: qf3 (Cup: 83)
2:1 No Name
- Winner of match: qf4 (Cup: 83)
2019-10-28 08:00:00 - Field: Pitch 7
Stage Final Stage - fn No Name
- Winner of match: sm1 (Cup: 83)
0:4 No Name
- Winner of match: sm2 (Cup: 83)
2019-10-28 11:00:00 - Field: Bluewater Stadium

Cup - Lotto National U19 Women's Cup Final


  •  
  • sm1 - Pos: 1 Grade: Women's Group ... No Name 1
  •  
  • sm1 - Pos: 2 Grade: Women's Group ... Hamilton Wanderers 2
  •  
  • sm2 - Pos: 1 Grade: Women's Group ... Ellerslie 4
  •  
  • sm2 - Pos: 2 Grade: Women's Group ... Porthill 2
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 84) Hamilton Wanderers 4
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 84) Ellerslie 3
  •  
  • Hamilton Wanderers

Matches for Cup: Lotto National U19 Women's Cup Final
Stage Semifinal 1 - sm1 No Name
- Pos: 1 Grade: Women's Group ...
1:2 Hamilton Wanderers
- Pos: 2 Grade: Women's Group ...
2019-10-27 15:00:00 - Field: Pitch 5
Stage Semifinal 2 - sm2 Ellerslie
- Pos: 1 Grade: Women's Group ...
4:2 Porthill
- Pos: 2 Grade: Women's Group ...
2019-10-27 15:00:00 - Field: Pitch 4
Stage Final Stage - fn Hamilton Wanderers
- Winner of match: sm1 (Cup: 84)
4:3 Ellerslie
- Winner of match: sm2 (Cup: 84)
2019-10-28 09:00:00 - Field: Bluewater Stadium

Cup - Lotto National U19 Women's Plate Final


  •  
  • sm1 - Pos: 3 Grade: Women's Group ... No Name 1
  •  
  • sm1 - Pos: 4 Grade: Women's Group ... Petone 0
  •  
  • sm2 - Pos: 3 Grade: Women's Group ... No Name 2
  •  
  • sm2 - Pos: 4 Grade: Women's Group ... No Name 0
  •  
  •  
  • fn - Winner of match: sm1 (Cup: 85) No Name 1
  •  
  • fn - Winner of match: sm2 (Cup: 85) No Name 2
  •  
  • No Name

Matches for Cup: Lotto National U19 Women's Plate Final
Stage Semifinal 1 - sm1 No Name
- Pos: 3 Grade: Women's Group ...
1:0 Petone
- Pos: 4 Grade: Women's Group ...
2019-10-27 15:00:00 - Field: Pitch 3
Stage Semifinal 2 - sm2 No Name
- Pos: 3 Grade: Women's Group ...
2:0 No Name
- Pos: 4 Grade: Women's Group ...
2019-10-27 15:00:00 - Field: Pitch 2
Stage Final Stage - fn No Name
- Winner of match: sm1 (Cup: 85)
1:2 No Name
- Winner of match: sm2 (Cup: 85)
2019-10-28 08:00:00 - Field: Pitch 5